O miejscu

Rustykalne wesele w Sosnowej Osadzie

19/10/2017

Najlepsze wesele w rustykalnym stylu !

  Sosnowa Osada to prawdziwa perełka wśród kaszubskiego krajobrazu, odzwierciedlająca tradycyjne regionalne budownictwo. Każdy element, z jakiego została zbudowana, ma swoją historyczną wartość. Na tle współczesnego budownictwa wyróżnia się więc szacunkiem do staropolskiej architektury. Stara karpiówka, drewniane sufity, ściany z cegieł i kamieni, oraz meble po renowacji przyciągają gości pragnących przenieść się na chwilę do innej rzeczywistości.

Piękno przyrody, bogactwo leśnej natury i zwierzyny łownej wzbudzają głęboki podziw. Klimat leśnego otoczenia oraz rustykalny styl oczarują gości swym urokiem. Otoczenie stwarza idealne warunki do sesji zdjęciowych. 

 

Sosnowa Osada – Główny budynek

Sosnowa Osada to powierzchnia 12 ha. Centrum Sosnowej Osady stanowi stajnia i stodoła oraz duże, wybrukowane podwórze. Na parterze mieści się sala oraz zaplecze z dostępem do kuchni i toalety. Na piętrze przygotowany jest pokój dla Pary Młodej z łazienką oraz dodatkowa toaleta dla gości.

Stajnia

W stajni znajdują się dwie sale. Dzięki szerokiemu przejściu na łączącej je ścianie, można stworzyć jedną dużą salę.

Ilość osób jaka może pomieścić się w pomieszczeniach, zależna jest od rodzaju stołów. Sale łącznie mogą pomieścić do 160 osób przy klasycznym ustawieniu stołów oraz do 145 przy stołach okrągłych.

Istnieje możliwość rozstawienia i podłączenia sprzętu multimedialnego.

 Sosnowa Osada – Podwórze

Na podwórzu znajduje się dużo wolnego miejsca do dowolnego zagospodarowania. W przypadku dużych wesel, gdzie nie ma możliwości stworzenia części tanecznej w jednej z sal, można na zewnątrz rozłożyć taras pod parkiet do tańczenia. Dodatkowo, na podwórzu można postawić konstrukcje z zadaszeniem, np. na stół wiejski i barek z alkoholem. W dalszej części, w otoczeniu lasu, można stworzyć np. strefy chillout lub miejsce zabaw dla dzieci.

 

Sosnowa Osada – Domek Grillowy

Na wzniesieniu, znajduje się domek grillowy, z którego rozciąga się widok na dolinę, staw oraz las. Jest to solidna, drewniana konstrukcja z utwardzoną podłogą i zadaszeniem. Przy domku grillowym jest dużo miejsca na stoły i ławki piknikowe, wyznaczone jest również miejsce na ognisko. W domku jest dostęp do prądu.

Sosnowa Osada – Teren w dolinie

Wyrównany teren w dolinie umożliwia zorganizowanie pola namiotowego lub dodatkowy parking. Ta część gospodarstwa znajduje się w 80m od głównego budynku. Dzięki temu widok samochodów nie zaburza koncepcji wystroju ani nie wchodzi w kadry zdjęciowe podczas tak oficjalnych wydarzeń jak wesela.

 

Może Ci się spodobać również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz