Kronika

Wesele Soni i Marcina

27/06/2017
wesele gospodarzy sosnowa osada niedarzyno

Wesele Soni i Marcina było pierwszym, jakie odbyło się w Sosnowej Osadzie. Zarówno ceremonia zaślubin, jak i przyjęcie weselne, były ukoronowaniem kilkumiesięcznych przygotowań i wykończeń obiektu. Opis, w jaki sposób udało się zorganizować i udekorować przestrzeń, oraz jakie atrakcje towarzyszyły temu wydarzeniu, mogą stać się dla Państwa inspiracją do zaplanowania własnego wydarzenia w Sosnowej Osadzie.

Ceremonia zaślubin

Ślub odbył się na terenie Domku Grillowego. W środku rozstawił się zespół muzyczny w akustycznym składzie, który przygotował kilka religijnych pieśni. Pod zadaszeniem natomiast przygotowano miejsca dla Młodej Pary. Dookoła zostały ustawione siedzenia, w tym przypadku, związane i przykryte flizeliną snopy siana, a dalej drewniane ławki. W sumie, bez problemu udało się przygotować ok. 200 miejsc siedzących. Panna Młoda dotarła przed ołtarz wychodząc z bramy głównego budynku i idąc ścieżką przez las.

Przejście do Sali Weselnej

Po zakończeniu ceremonii Państwo Młodzi poprowadzili swoich gości do Sali Weselnej. Para Młoda symbolicznie wypuściła na wolność dwa białe gołębie. Po zakończeniu składania życzeń i przejściu do Sali, Państwo Młodzi zostali tradycyjnie przywitani przez Matkę Pana Młodego chlebem i solą. Następnie sami przywitali swoich gości, którzy przy dźwiękach akordeonu, wznieśli pierwszy toast na cześć Pary Młodej. Rozpoczęło się wesele.

Sala Weselna

Na potrzebę wesela, stajnię i stodołę scalono w jedną salę, w której przygotowano miejsca dla ok. 160 gości. Ze względu na zapełnienie sal, na zewnątrz trzeba było zbudować taras pod parkiet taneczny. Całość została udekorowana w stylu Country Wedding. Poza stałymi elementami ozdobnymi, takimi jak rustykalne piaskowane koła od wozu, beczki, skrzynie, rzeźbione kredensy, wśród dekoracji dominowały również podwieszane ozdoby, żywe rośliny oraz świece. Przy projektowaniu wystroju kierowano się dwoma cechami, mianowicie skupiono się na naturalnych materiałach i wnoszących lekkość ozdobach.

Organizacja podwórza

Na tarasie przygotowano miejsce do tańczenia i stoisko dj’a. Później również rozłożono sprzęt muzyczny w ramach niespodzianki artystycznej, jaką były występy wokalno-instrumentalne. Na podwórzu, poza podestem tanecznym, stanęła również drewniana konstrukcja stanowiąca tzw. paśnik, czyli miejsce łączące stół wiejski z barkiem z alkoholem. Wszystkie oferowane produkty były swojskie. W innym miejscu przygotowany został salonik zewnętrzny, czyli miejsce z kanapami, fotelami i stolikami, a nawet z hamakiem. Parking został „przeniesiony” do doliny, dzięki czemu samochody nie zaburzały swojskiego klimatu, nie wchodziły w kadry zdjęciowe. Goście mieli do dyspozycji cały teren wokół obiektu, mogli spacerować po lesie, oglądać konie, a także odpoczywać nad stawem. Każdy szczegół w tle Sosnowej Osady świadczył o wielkim wydarzeniu, które odbyło się tego dnia.

 

 

Może Ci się spodobać również

2 komentarze

 • Reply Milena Koczorska 20/09/2018 at 11:49

  Witam serdecznie 🙂
  Interesuje mnie organizacja wesela w Panstwa osadzie w 2020r. Czy istnieje możliwość przesłania oferty weselnej na maila ? Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam !

  • Reply Gospodarze 07/01/2019 at 09:53

   Dzień doby Pani. Prosimy o wypełnienie formularzu kontaktowego znajdującego się w zakładce „Kontakt”.

  Zostaw komentarz